אופניים מבוססי חשמל

אופניים חשמליים - ידידותיים לסביבהברגע הראשון החיבור בין טיולי אופניים לבין אופניים חשמליים נשמע מוזר משהו: טיולי אופניים מתחברים לנו אסוציאטיבית לחיק הטבע (ואכן אין כמו טיולי אופניים כדי ליהנות מחיק הטבע), והרי בטבע אין שקע – אז איך אופניים חשמליים?

אבל אופניים חשמליים כובשים עוד ועוד טריטוריות, בעיקר כאופניים לנשים אם כי גם גברים רבים נשבים בקסמם. ומאחר שהאופניים בעלי מנוע העזר הצנוע אך האפקטיבי הולכים ומשתכללים כל הזמן, ובפרט טווח הנסיעה שלהם בין הטענה אחת לשנייה של המצבר מתארך, כך שניתן ליהנות מהם גם למטרת טיולי אופניים.

מהם אופניים חשמליים

אופניים חשמליים הם פתרון תחבורתי חדשני, ידידותי מאוד למשתמשים וידידותי גם לסביבה. אלו הם למעשה אופניים רגילים שהצטרף אליהם מנוע קטן ושקט, המאפשר רכיבה גם ללא דיווש. האפשרות לרכב על אופניים גם ללא דיווש מתמיד מעניקה לנו את האופציה לגמוא מרחקים מבלי להזיע, מבלי להתעייף, במהירות יחסית (נכון לשנת 2012 המהירות המקסימלית של אופניים חשמליים בישראל מוגבלת על ידי החוק ל-25 קמ"ש) ובעיקר בהנאה.

אופניים חשמליים בשימוש יומיומי במקום מכונית מהווים גם תרומה לשמירה על איכות הסביבה וכדור הארץ שחובה על כולנו להגן עליו ולהגיש אותו לדורות הבאים במצב לא פחות טוב מזה שאנחנו קיבלנו אותו, וכאמור אופניים חשמליים החלו לשמש אותנו גם בצאתנו לטיולי אופניים.

אופניים חשמליים וטיולים אורבאניים

מי צריך רכב עם אופניים חשמליים?אופניים חשמליים כמו נולדו במיוחד לטיולי אופניים אורבאניים. בתל אביב, לדוגמה, ישנם מספר גופים המציעים השכרת אופניים כולל חשמליים (למשל, במתחם תחנת הרכבת ת"א מרכז), בגבעתיים מתוכנן פרויקט עירוני של השכרת אופניים חשמליים לתושבים ולמבקרים, וגם בעיר הקודש ניתן ליהנות מהאפשרות של שכירת אופניים חשמליים ויציאה לטיולי אופניים מרתקים בעיר. טיולי אופניים בירושלים יכולים גם לשלב בין אתרים בלב העיר לבין חיק הטבע (עמק הארזים, לדוגמה, או הגן הלאומי עיינות תלם, או עין כרם).

טיולי אופניים חשמליים לכל המשפחה

יתרון אחר של אופניים חשמליים הוא שהם מאפשרים טיולי אופניים לילדים והורים גם יחד, ואפילו סבא וסבתא מוזמנים להצטרף. האפשרות לוותר על הדיווש מספקת לכל בני המשפחה גם יחד זמן איכות משותף שבו כולם רוכבים באותו קצב בלי מאמץ כמעט.

דוגמה אחת מתוך הרבות שיש לטיולי אופניים לכל המשפחה על גבי אופניים חשמליים הוא מסלול של כ-4 ק"ממעל ואדי כזיב, מסלול הכולל נקודות תצפית משובחות אל הנופים מרחיבי הנשימה של הגליל. את האופניים החשמליים ניתן לשכור במצפה מנות, ובכלל, השילוב בין חופשה מפנקת בצימר גלילי זה או אחר לבין טיולי אופניים נינוחים במסלולים הרבים שבאזור הופך כל חופשה לבלתי נשכחת במיוחד.

טיולי אופניים חשמליים כאתגר

בלי לפדל - פשוט לנווטרוב בני האדם יוצאים לטיולי אופניים בצפון, לטיולי אופניים בדרום או בכל מקום אחר כדי ליהנות מנופים כאלה ואחרים, מזמן איכות עם המשפחה/ חברים/ עם עצמם וכדי לנקות את הראש מכל טרדות היומיום – אבל יש כאלה שמבחינתם טיולי אופניים, ובפרט כשהם מתבצעים על גבי אופניים חשמליים, הם דווקא אתגר שבו הראש לא מפסיק לעבוד.

הכוונה היא ל"משוגעים לדבר" שמנסים כל הזמן לשכלל את האופניים החשמליים עוד ועוד, ומרכיבים לעצמם אופניים עם תוספות ושדרוגים – ואז  יוצאים למסעות כדי לבחון את ה"בייבי" שלהם, הן מבחינת ההתמודדות עם תנאי שטח שונים והן מבחינת סך המרחקים שהוא מצליח לצלוח. טיולי אופניים כאלה מולידים בסופו של דבר אופניים חשמליים משוכללים יותר (גם בייצור המוני ולא רק בהתאמה אישית) ובעקבות כך טיולי אופניים מהנים יותר לכולנו.

כתיבת תגובה