אופניים שמיועדות לנשים

אופניים לנשים הם בעלי מבנה שונהאופניים הם לא רק כלי תחבורה נוח וידידותי לסביבה, ולא רק אמצעי לטיולים מהנים במיוחד, אלא גם כלי לשינוי חברתי – בעבר הם סייעו לתושבי הפרברים להגיע בקלות ובנוחות אל מרכזי הערים, בהווה הם מאפשרים ניידות גבוהה גם למי שאין ברשותו מכונית יקרה זוללת דלק שמחירו מאמיר מיום ליום, ובנוסף, לאופניים תרומה גם לשחרור האישה ולשוויון זכויות לנשים – בסוף המאה ה-19 סייעו האופניים לנשים רבות להפוך עצמאיות יותר ("אני חושבת שתרומתם של האופניים לשחרור נשים גבוהה מזו של כל דבר אחר בעולם", אמרה הפעילה החברתית האמריקאית סוזן אנתוני ב- 1896).

גם כיום עבור נשים רבות אופניים הם מקור לחופש והעצמה, וגם טיולי אופניים על טהרת המין היפה (והחזק, מסכימים כבר כמעט כולם) הם מחזה נפוץ. במקרים רבים נשים שהחלו לדווש וראו כי טוב סחפו אחריהן את הילדים והבעל ובזכותן המשפחה כולה נהנית מטיולי אופניים לילדים ולמבוגרים בצוותא.

ההבדלים בין אופניים לנשים לאופניים לגברים

בין נשים לבין גברים ישנם הבדלים ועל כן, באופן טבעי, יש הבדלים גם בין אופניים לנשים לבין זוגות המיועדים לרוכבים גבריים:

ראשית, אופניים לנשים נמוכים יותר – שכן בממוצע נשים נמוכות יותר מגברים (כשכמובן כל אישה שרוצה לרכב על אופניים לעבודה, לאוניברסיטה, להנאתה או לצאת לטיולי אופניים מתאימה זוג אופניים בדיוק לגובה שלה). מסיבה זו גם הרמה באופני נשים נמוכה יותר.

הכידון באופני נשים צר יותרשנית, הכידון באופני נשים צר יותר (מפני שמוטת הידיים של נשים פחות רחבה ברוב המקרים מזו של גברים). על מנת להבטיח נוחות מקסימלית וישיבה בתנוחה האופטימלית, הצינור העליון קצר יותר, ואילו חלקו האחורי של האוכף רחב יותר (והאוכף כולו קצר יותר).

גם בולמי הזעזועים באופניים לנשים שונים מאלה של אופני גברים (הם רכים יותר ומותאמים למשקל קל יותר), ובאופן כללי אופני נשים מתוכננים להבטיח נסיעה חלקה ורכה ובפרט להגן על פלג הגוף התחתון ואזור המפשעה הכה רגיש.

אלו הם הבדלים כלליים בין אופניים לנשים לבין אופניים לגברים. חשוב מאוד שכל אישה שמעוניינת לדווש (בין אם היא רוכשת אופניים ובין אם היא בוחרת באפשרות של השכרת אופניים) תבחן מספר זוגות, תתנסה מעט ברכיבה בפועל על כל אחד מהם ורק אז תחליט מהו הזוג האופטימלי עבורה.

טיולי אופניים – החברות הכי טובות

קבוצות נשים היוצאות לרכיבות משותפות – הן בחיק הטבע והן בפארקים הרבים שבפאתי הערים, הן בסופי שבוע והן בימי חול אחרי הצהריים – הן גם קבוצות תמיכה והעצמה, ונוצרות שם במקרים רבים חברויות אמיצות שמעניקות השראה ונחת ותורמות תרומה משמעותית לאיכות החיים.

טיול נשים משותף על אופניים - חוויה מקרבתקודם כל מדובר בזמן איכות – יציאה לטיולי אופניים בדרום הרחוק או בגליל הם בוודאי בילוי מהנה, אבל גם רכיבה בצוותא של שעתיים אחר הצהריים בקרבת הבית אבל הרחק מטרדות היומיום והמטלות השוחקות מאפשרת לגוף ולנפש להתרענן ולהתמלא כוחות מחודשים.

גם החברה הנשית, שבקבוצות רכיבה רבות היא מגוונת למדי מכל הבחינות, מאפשרת היכרויות חדשות ומפתיעות, פרספקטיבה רחבה, מציאת כתף תומכת וקבלת עצות ותובנות מגוונות בכל התחומים – מרכיבים שגם להם תרומה לחוויה.

טיולי אופניים ארוכים יותר, כאלה שלפעמים כוללים גם לינת לילה (עם המלצה על טיולי אופניים בצפון, שם אפשר להירדם לצלילי מעיין זורם), מאפשרים גם יצירת אינטימיות עמוקה יותר וחיבורים מכל הלב.

טיולי אופניים לנשים – גם הבריאות משתפרת

בטיולי אופניים וגם ב"סתם" רכיבה על אופניים טמונים גם יתרונות בריאותיים, ובראשם חיזוק מערכת הלב-ריאות, חיטוב הגוף וחיזוק השרירים.

חשוב להדגיש כי במקרה של רכיבה על אופניים חשמליים חלק מיתרונות אלה לא בא לידי ביטוי (אם כי גם אופניים חשמליים המאפשרים שילוב בין דיווש בכוח הגוף לבין היעזרות במנוע תורמים לבריאותנו).

כתיבת תגובה