אופניים מיוחדים שמתקפלים

מקפלים את האופניים ומכניסים לתא מטעןבמבט ראשון הם נראים אולי כמו גימיק, או גאדג'ט למתלהבים, אבל כשמכירים אותם לעומק מבינים שמדובר בכלי תחבורה מצוין, שאין כמוהו נוח להתניידות בתוך העיר וגם לשם טיולי אופניים – הכוונה היא כמובן לאופניים מתקפלים, אחד הטרנדים הבולטים בתחום האופניים בשנים האחרונות (לצד אופניים חשמליים, כשכמובן ישנם גם אופניים מתקפלים חשמליים).

קטן זה טוב, ובעיקר פרקטי, מאמין המין האנושי. הסלולארים שלנו הפכו קטנים יותר ויותר עם השנים (למרות שהתווספו להם פונקציות רבות וכיום הם כבר מחשב אישי בזעיר אנפין), וגם טאבלטים הם עדות משכנעת לצורך שלנו להקטין את הדברים כדי שיהיה קל לשאת אותם לכל מקום – אופניים מתקפלים הם פן נוסף של ההתלהבות שלנו לקחת איתנו את הדברים החשובים לנו לכל מקום בקלות ובנוחות.

אופניים מתקפלים, אגב, הם לא חידוש שכן כבר בשנות השבעים של המאה העשרים ניתן היה להיתקל באופניים שקל לקפל. באותם ימים היו אלה בעיקר אופניים לילדים, וההורים – כשרצו לצאת לטיולי אופניים או סתם לגינה הציבורית – יכלו להכניס אותם גם לבגאז'ים הקטנים יחסית של המכוניות דאז.

החסרונות של אופניים מתקפלים

אופניים מתקפלים אמנם קל לשאת ממקום למקום, אולם יש להם גם חסרונות: ראשית, בדרך כלל הם מעט יקרים יותר מאופניים לנשים או לגברים שאינם מתקפלים. אמנם אופניים מתקפלים חסינות יותר בפני גניבות, דבר שבסופו של דבר דווקא תורם למניעת התרוקנות חשבון הבנק, אולם מחירם היחסית יקר הוא בכל זאת חיסרון.

שנית, ברוב המקרים הגלגלים של אופניים מתקפלים קטנים יחסית, כך שלמשל לטיולי אופניים בשטח הם לא ממש מתאימים (מה גם שהם פחות חזקים). המהירות שלהם נמוכה יותר ביחס לאופניים לא מתקפלים, ולחלק מהרוכבים יש תחושה מעט משונה בעת הרכיבה.

חיסרון נוסף הוא שלא נוח לרכב עליהם למרחקים ארוכים, כך לפחות על פי החוויות של חלק מרוכבי האופניים, כך שלא מומלץ לצאת איתם למסלולי טיולי אופניים מרובי קילומטרים.

אופניים מתקפלים ותחבורה ציבורית

בעיר אפשר להעלות את האופניים לאוטובוס או לרכבתאחד היתרונות הגדולים של אופניים מתקפלים הוא האפשרות לקחת אותם איתנו ברכבת או באוטובוסים. אופציה זו מאפשרת לנו, למשל, לעלות על הרכבת בתל אביב עם האופניים המתקפלים, לרדת בנהריה, ולצאת לטיולי אופניים בצפון הארץ (לכיוון ראש הנקרה, לעבר נחל בצת, לכיוון נחל עמוד ועוד). כמובן שגם בכיוון ההפוך אפשר לנצל את האופציה של העלאת אופניים מתקפלים לרכבת, לנסוע איתם לתל אביב, לפתוח את האופניים וליהנות מטיולי אופניים אורבאניים בעיר גדושת האטרקציות.

אופניים מתקפלים גם נכנסים לבגאז' של המכונית, דבר המייתר את הצורך במתקן נשיאה על הגג והופך את כל היציאה לטיולי אופניים לפשוט ומהיר – מקפלים את האופניים, מכניסים לבגאז', נוסעים אל נקודת ההתחלה של הטיול, פותחים את האופניים ויאללה לדווש.

נמאס לכם מגנבי אופניים? אופניים מתקפלים!

אופניים מתקפלים הם פיתרון לא רע גם לבעיית הגניבות. כל מי שחזר אל עמוד החשמל אליו קשר את אופניו ומצא מנעול פרוץ, או אפילו רק עמוד חשמל מיותם, מכיר את התחושה הכה מתסכלת ש(שוב) גנבו לך את האופניים, ו(שוב) צריך לחזור הביתה ברגל, ו(שוב) צריך לרכוש זוג אופניים חדש.

אופניים מתקפלים הולכים איתנו לכל מקום – ובעצם מונעים את האופציה של גניבת האופניים.

אופניים מתקפלים חשמליים

אופניים מתקפלים וחשמליים - שיא החסכוןכשם שאופניים "רגילים" ניתן להסב לאופניים חשמליים בעזרת קיט, כך גם אופניים מתקפלים יכולים להפוך לאופניים מתקפלים חשמליים באמצעות אותו קיט. גם בחנויות או נקודות המציעות השכרת אופניים ניתן לבקש אופניים מתקפלים חשמליים – הן לצורך התניידות בעיר והן כשיוצאים לטיולי אופניים.

כתיבת תגובה