אימון אופניים עם ירדנה עובדיה

אחד המפתחות החשובים ביותר בדיאטה של ירדנה עובדיה הוא שילוב מושכל של פעילות גופנית – ואחד האימונים המומלצים ביותר על ידי הדיאטנית הוותיקה הוא רכיבה על אופניים.

יתרונות הרכיבה על אופניים

לדיווש נמרץ יתרונות בריאותיים רבים, אבל עוד לפני התרומה להשלת הקילוגרמים המיותרים וחיזוק מערכות שונות בגוף, רכיבה על אופניים היא פשוט כיף – כך שהסיכוי להתמיד בה גבוה במיוחד, ועל כן ממליצה ירדנה עובדיה לרבים מבין הפונים אליה על רכישת זוג אופניים ושימוש בהם בחיק הטבע ובמיוחד זה שנמצא בקרבת הבית: כל אחד מאיתנו מכיר מקום מצוין לרכיבה על אופניים שהגישה אליו נוחה כך שניתן ליהנות מהיתרונות הבריאותיים של הדיווש 3-5 פעמים בשבוע.

יתרון אחד הוא שהעומס המוטל על המפרקים ועל מערכת השלד באופן כללי נמוך יחסית ועל כן רכיבה על אופניים היא ספורט בטוח (כל עוד רוכבים בזהירות כמובן, ובפרט לא מוותרים על קסדה!). יתרון אחר הוא ההפעלה היעילה של מערכת הלב-ריאות, ובנוסף מתחזקים השרירים השונים בגוף (ולא רק אלה של הרגליים, כפי שיש הסוברים בטעות) ונשרפות קלוריות רבות.

עוד יתרון של רכיבה על אופניים הוא שניתן לבצע אימון זה הן לבד והן במסגרת קבוצתית, וכמובן לשלב בין שני הקונספטים, וכך ליהנות מגמישות שגם היא מגדילה את הסיכוי כי נוכל להתמיד בפעילות גופנית זו – והרי ההתמדה היא המפתח להצלחת דיאטה בטווח הארוך.

מה אוכלים לפני האימון?

על מנת למקסם את הרווח מהאימון – כלומר, הן להבטיח רכיבה אפקטיבית ומהנה והן להשיל קילוגרמים רבים ביעילות – יש להקפיד על תזונה נכונה לפני שיוצאים לדווש.

אם אתם נמנים על מדוושי הבוקר, ירדנה עובדיה ממליצה על 60-70 גרם פחמימות "נכונות" וליטר נוזלים, כרבע שעה עד שעה לפני תחילת האימון. הפחמימות יכולות לבוא בצורה של חטיף אנרגיה, בננה, פירות יבשים או פרוסת לחם עם ריבה, וכדאי לזכור שאם אתם בוחרים במשקה אנרגיה (משקה איזוטוני) הרי שגם בו יש פחמימות.

לפני רכיבה על אופניים בשעות הערב או אחה"צ, ממליצה ירדנה עובדיה (ראה כאן) על פחמימות בהתאם למשקל הגוף (למשל, 160 גרם למי שמשקלו 80 קילו) ומדגישה כי כמות השומן חייבת להיות אפסית וגם כמות החלבונים צריכה להיות מינימלית. אופציות טובות הן דגנים (עם חלב אבל עדיף בלעדיו), שייק פירות, בננות, חטיפי אנרגיה, בייגל ויוגורט המכיל פירות.

מה אוכלים אחרי האימון?

לאחר האימון, על מנת לסייע לגוף לבנות את השרירים (לא כדי להפוך למר ישראל הבא אלא כדי ליהנות מירידה אפקטיבית במשקל), חשוב לשלב פחמימות וחלבונים: סנדוויץ' עם פסטרמה זו אופציה אחת, בולונז (בין אם על בסיס בשר בקר ובין אם על בסיס חלבון אחר דוגמת סייטן) היא אופציה נוספת וגם שילוב של אורז עם מנת חלבון יעשה את העבודה.

בנוסף חשוב להרבות בשתיית מים תוך כדי רכיבה, ובכלל – מים הם מרכיב קריטי בבריאות שלנו ובהצלחת כל דיאטה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *