טיולי אופניים באיזור המרכז

טיול אופניים במרכז - קל"ב לרביםיער בן שמן, תל אביב, נחל אלכסנדר, נהר הירקון, פלמחים ועוד ועוד אפשרויות ממתינות לאלו שבוחרים לצאת לטיולי אופניים במרכז הארץ – ויש עוד יתרון משמעותי: לטיולי אופניים בצפון ובדרום יש הילה ייחודית, אבל טיולי אופניים במרכז, לפחות עבור רובנו, הם קל"ב, כך שלא צריך לבזבז שעות רבות בנסיעה אל נקודת ההתחלה של הטיול ואז בסופו, כשכולם כבר עייפים, להתחיל לנהוג חזרה הביתה.

טיולי אופניים במרכז הם גם לרוב קלים יותר מטיולי אופניים בדרום, למשל, ועל כן מתאימים יותר לבילוי משפחתי שאינו דורש היערכות מיוחדת, ליום כיף ספונטני ולרוכבים מתחילים שעדיין צריכים לבדוק איזה אופניים הכי מתאימים להם ועם איזה בגדים הם חשים הכי בנוח (ונראים הכי טוב, כמובן…)

טיולי אופניים בתל אביב

תל אביב היא עיר כיפית להפליא, ואווירת החופש והרבגוניות שמאפיינים אותה הופכים כל ביקור בה לחוויה מעוררת השראה. תל אביב היא גם גיהינום למי שחפץ לבקר בה במכונית אבל גן עדן למי שמבין כי טיולי אופניים הם הדרך הנכונה ליהנות מהעיר.

בשנים האחרונות רושתה העיר בשבילים מיוחדים לרוכבי אופניים, כך שבקלות תוכלו להרכיב מסלולי טיולי אופניים בין האטרקציות השונות של העיר: יפו על סמטאותיה העקלקלות וגדושות האופי, נווה צדק שגם רחובותיה צרים וציוריים, פלורנטין השיקית, הרחובות התוססים של לב העיר (דיזינגוף, בוגרשוב, בן יהודה), הטיילת הנהדרת וחוף הים המזמין, פארק הירקון (שהוא לבדו ליבם של מסלולי טיולי אופניים רבים), השדרות הרחבות דוגמת בן גוריון ורוטשילד על הקיוסקים ושאר נקודות הקסם שלאורכן, כיכר רבין, הסינמטק, מתחם התרבות שכולל את מוזיאון תל אביב, בית אריאלה, הקאמרי וגינת דובנוב שלצידם, ועוד ועוד מקומות שאין דומה להם באף עיר אחרת בארץ (ולמעשה גם בעולם כולו לא קל למצוא ערים בעלי אופי דומה).

טיולי אופניים ברחובות תל אביבאופניים חשמליים הם דרך מעולה לחוות את תל אביב: עם אופניים חשמליים תוכלו להתנייד בקלות, כמעט בלי זיעה, ולעבור בין התחנות השונות שתבחרו במהירות ובנוחות. בכלל, בתל אביב תראו יותר ויותר אופניים חשמליים, שרבים מתייחסים אליהם כאל כלי הרכב של העתיד (ובעצם כבר של ההווה במקומות רבים, כולל תל אביב).

בנוסף לעמדות רבות להשכרת אופניים (למשל, בתחנת הרכבת ת"א מרכז לנוחות המגיעים לעיר ברכבת), מציעה תל אביב גם את "תל אופן" – שרות השכרת אופניים המאפשר גישה נוחה לאופניים כמעט בכל נקודה בעיר.

טיולי אופניים לאורך הירקון

הירקון, על חלקו המערבי ה"מתורבת" יותר וחלקו המזרחי ה"פראי" יותר, הוא מגנט לטיולי אופניים. בכל שעה משעות היממה תראו בו אופניים מכל המינים – אופניים לגברים, אופניים לנשים, אופני ילדים וכו' – ורוכבים רבים מדוושים להנאתם במסלולי טיולי אופניים הפזורים לאורכו של הנהר.

טיולי אופניים לאורך הירקון ניתן – וכדאי – לשלב עם פיקניק מלבב או "סתם" רביצה נינוחה אל מול הנהר ששוקם וחזר להיות אטרקציה משמחת.

עוד מספר מסלולי טיולי אופניים במרכז

טיול אופניים - מתאים לכל יום בשבועטיולי אופניים במרכז, כמובן, לא מתרכזים אך ורק בתל אביב ולאורך הירקון. ניתן ליהנות מטיולי אופניים רבים אחרים: אזור עמק חפר, למשל, גדוש מסלולי טיולי אופניים – לאורכו של נחל אלכסנדר ובגן הלאומי שבחלקו התחתון של הנחל. מסלולים אחרים "מנצלים" את יופייה הרב של שמורת פולג, גם באזור פלמחים ונחל שורק ממתינים לכם שלל מסלולי טיולי אופניים, ואסור לשכוח את עמק האלה בעל הנופים הפסטורליים והמורשת ההיסטורית.

שפע האופציות לטיולי אופניים במרכז מאפשרים יציאה לטיולים מגוונים מדי סופשבוע, כשכמובן גם בימי חול אפשר ליהנות מהנופים היפים, מהפעילות המתונה (או המאומצת, לבחירתכם) ומהחברה. רק לא לשכוח קסדה, ביגוד מתאים, קרם הגנה מהשמש – וכמובן הרבה מים.

כתיבת תגובה