טיולי אופניים באיזור הצפון

אין כמו טיול אופניים בצפון הירוקשמורת הר מירון, חורפיש, ראש הנקרה, יערות הכרמל, הגלבוע, נצרת, הגן הלאומי ציפורי, הכינרת, רכס הרי נפתלי, נהר הירדן ויובליו, עמק יזרעאל ועוד ועוד – החלק הצפוני של מדינת ישראל גדוש באתרים יפהפיים שכל טיול בהם הוא חוויה משמחת. טיולי אופניים בצפון הם חוויה משמחת ומרגשת במיוחד.

טיולי אופניים מספקים כמה וכמה הנאות עצומות: ראשית, העונג לעין (ולנפש) מהמראות היפים והנופים המרהיבים; שנית, העונג הכרוך בפעילות ספורטיבית (שכידוע מפרישה אנדורפינים משדרגי מצב רוח); ושלישית, ברוב רובם של המקרים טיולי אופניים הם פעילות קבוצתית – למשל מסלולים המתאימים לטיולי אופניים לילדים ומבוגרים אליהם יוצאת כל המשפחה – כך שעל הפעילות הגופנית נוספת גם אינטראקציה חברתית עליזה ומגבשת.

השכרת אופניים בצפון

מי שעבורו רכיבה על אופניים הפכה לדרך חיים מן הסתם מצויד בזוג אופניים איכותי במיוחד, והוא משמש אותו גם לטיולי אופניים. אבל טיולי אופניים בצפון לא מיועדים רק לבעלי אופניים, וכל אחד יכול ליהנות מהם – כל שצריך לעשות הוא לנצל את ההיצע הרחב של נקודות השכרת אופניים.

חברות המציעות השכרת אופניים פזורות בכל צפון הארץ, לרוב במוקדי תיירות וטיולים, והן מציעות את כל סוגי האופניים (אופניים לנשים, טנדם זוגי וכו') כשכל רוכב מקבל גם קסדה ולפעמים גם אביזרים חיוניים נוספים. במקרים רבים תקבלו גם המלצות למסלולי טיולי אופניים או אפשרות ליהנות ממסלול ספציפי הכולל אטרקציות שונות בהתאם לרצון הקבוצה.

כשמדובר בקבוצה גדולה יחסית היוצאת בצוותא לטיול, מומלץ לתאם מראש על מנת להבטיח מלאי מספיק של זוגות אופניים.

קק"ל וטיולי אופניים בצפון

הקרן הקיימת לישראל הכשירה שלל מסלולי טיולי אופניים בצפון הארץ (כמו גם במרכזה ובדרומה, כמובן) – מסלולים בדרגות קושי שונות הכוללים נקודות חן רבות ושבהחלט מומלץ לנצל אותם לשם טיולי אופניים מהנים במיוחד.

בצפון יש מגוון מסלולי רכיבהמסלול אחד לדוגמה הוא סינגל אלון הגליל, שביל מעגלי שאורכו10 ק"מ, והוא מתפתל לו בנחת בין הגבעות שסביב אלון הגליל (השוכן מערבית לצומת המוביל). סינגל אחר, קצר יותר ומתאים לטיול לכל המשפחה, נקרא "היער הקסום" והוא שוכן ביער חוף הכרמל שבמורדותיו המערביים של ההר (הגישה אליו היא מהכביש הישן תל אביב חיפה סמוך לכרם מהר"ל ומושב עופר).

מסלול זה, כמו גם חלק ניכר ממסלולי טיולי אופניים שמציעה קק"ל, אפשרי ואף מומלץ לסיים בפיקניק באתרים שהקרן הקיימת הכשירה במיוחד.

טיולי אופניים בצפון – באיזו עונה כדאי לדווש?

מזג האוויר הנוח השורר בישראל ברוב ימות השנה מאפשר יציאה לטיולי אופניים כמעט בכל פעם שמתעורר הרצון בכך. יחד עם זאת, ישנם ימי חורף שבהם הצפון גשום במיוחד ובימים אלה טיולי אופניים באזור אינם מומלצים. בסוף החורף ובאביב הנחלים מלאים ומרהיבים במיוחד, כך שטיולי אופניים בצפון הם אטרקציה אדירה, וגם בימי הקיץ הלוהטים מספק האזור אופציה לקרירות (יחסית, כמובן) נעימה.

מסלולים לטיולי אופניים בצפון

הטבע משקיף מכל פינהישנן אופציות רבות למסלולי טיולי אופניים בצפון: למשל, דיווש נינוח לאורך הטיילת של ראש הנקרה – המשחזרת את תוואי הרכבת מלבנון לישראל מימי הבריטים – והמשקיפה אל הנוף עוצר הנשימה של הנקרות כולל הצמחייה ובעלי החיים הייחודיים, או המסלול המאתגר יחסית של נחל חילזון (המתחיל בירידה תלולה שאותה יש לבצע בהליכה!), ויש גם את מסלול יער שגב וטיולי אופניים על גדות החצבני והבניאס, טיול שמתחיל במוחרקה, מטפס דרך נחל יגור ומסיים בעוספיא, וכמובן שישנם עוד שפע מסלולי טיולי אופניים בצפון הארץ וכל אחד מוזמן לבחור לו את המסלול המתאים ביותר ליכולותיו והעדפותיו – ההנאה מובטחת!

לחצו כאן למידע על טיולי אופניים בדרום.

לחצו כאן למידע על טיולי אופניים במרכז.

כתיבת תגובה