חיפוש עבודה בתור מדריך אופניים

חיפוש עבודה עלול להפוך לחוויה מתסכלת: על מחפש העבודה לבצע חריש עמוק בעוד ועוד לוחות דרושים, בין אם מודפסים ובין אם כאלה המפורסמים ברחבי האינטרנט, לדוג מתוכם הצעות עבודה רלוונטיות עבורו, לשלוח עוד ועוד עותקים של קורות החיים שלו (אחרי שכמובן דאג לשפץ וללטש אותם על מנת שימשכו את תשומת ליבם של מפרסמי מודעות הדרושים, המוצפים בעשרות, מאות ולפעמים גם אלפי קורות חיים), להצליח להתמודד עם ההתעלמות הגורפת כמעט לגמרי מהפניות שלו, להתייצב לראיונות עבודה יחד עם עוד כמה וכמה (וכמה) מועמדים אחרים שגם הם נמצאים בעיצומו של חיפוש עבודה מתסכל, לנסות להרשים את המראיין, לצלוח דינמיקות קבוצתיות ושאר מבדקים משוכללים המתיימרים לנבא מי מתאים לאיזו משרה – והחלק הקשה ביותר הוא שבסופו של דבר מחפש העבודה מוצא עצמו במשרה שהיא כולה פשרה אחת גדולה, מבחינת התנאים, מבחינת רמת השכר, ובעיקר מבחינת ההנאה והעניין.

אבל פה ושם אפשר למצוא בלוחות הדרושים הצעות אטרקטיביות, למשרות שבהן כל יום עבודה הוא חוויה נעימה – משרות שכיף לקום אליהן בבוקר וגם הכמיהה התמידית שלנו לחופשה, קצרה או ארוכה, מעומעמת יחסית בזכות ההנאה והעניין. משרה אחת שכזו היא מדריך טיולי אופניים.

מדריך טיולי אופניים הוא ג'וב מהחלומות, וכמו כל הג'ובים החלומיים רב בו ההיצע מהביקוש – כלומר יש יותר אנשים המעוניינים בעבודה שכזו מהנדרש, על אף העובדה שרכיבה על אופניים הופכת לתחביב יותר ויותר מקובל, ולמרות הפופולאריות הגואה של טיולי האופניים ברחבי הארץ.

צריכים טיפים לגבי חיפוש עבודה? בקרו עכשיו בפורטל דרושים: www.duet-jobs.co.il

חיפוש עבודה כמדריך טיולי אופניים – הדרך הבטוחה

רוב המתפרנסים מהדרכת טיולי אופניים ברחבי הארץ לא הגיעו לעיסוק זה דרך לוחות דרושים כי אם דרך עבודת שטח ודיווש רב שנים – ולמעשה, חיפוש עבודה בתחום פירושו בעיקר משיכת לקוחות.

כעיקרון, אין דרישות סף מיוחדות לעיסוק זה, ובעצם כל אדם יכול להכריז על עצמו כמדריך טיולי אופניים, אבל כמובן שכדי שהתואר לא יוותר ריק מתוכן, ועל מנת שחיפוש עבודה בתחום אכן יוביל לפרנסה נאה, כדאי שלאדם המעוניין בעבודה זו יהיו את הכישורים הבאים:

ראשית, באופן טבעי, אהבת התחום – דהיינו, אהבה הן לרכיבה על אופניים והן לטיולים. בנוסף, כדאי שלמעוניין בעבודה כמדריך טיולי אופניים יהיה הידע המקצועי הנדרש בשני התחומים: תיקון תקלות שונות שעלולות לצוץ בזוגות האופניים שלוקחים חלק בטיול, והיכרות טובה עם האזורים השונים בישראל (או היכרות מעמיקה במיוחד עם אזור ספציפי). בפרט חשוב לשים דגש על התאמת הטיול למטיילים ולרמתם ברכיבה על אופניים, וכן על התאמת הטיול למזג האוויר.

כדאי מאוד גם לבצע קורס החייאה בטרם מתחילים בחיפוש עבודה כמדריך טיולי אופניים – באופן כללי זוהי מיומנות חשובה ביותר, שככל שיותר אנשים ישלטו בה כך ייטב, ובפרט עבור מדריך טיולים שבמקרי חירום הוא הסמכות היחידה בשטח (מה גם שעלול לעבור זמן רב עד שיגיע אמבולנס או כוחות הצלה אחרים).

לאחר שהאדם הישיר מבט אל עצמו, ונוכח – בכנות, וללא קיצורי דרך – כי הוא אכן מתאים לשמש מדריך טיולי אופניים, מגיע השלב הבא בחיפוש עבודה כמדריך שכזה: משיכת לקוחות.

גם בשלב זה אין קיצורי דרך: הדרך הטובה ביותר למשוך לקוחות היא באמצעות המלצות בשיטת מפה לאוזן, כך שחשוב מאוד כי כל טיול וטיול יהפכו לחוויה בלתי נשכחת עבור המשתתפים בהם – דבר שידרבן אותם לחזור ולהשתמש בשירותים הטובים של אותו מדריך וכן להמליץ עליו לחבריהם.

על-מנת לבנות בסיס לקוחות ראשוני, שאליו יצטרפו הבאים בתור, כדאי לפרסם טיפים, סיפורי טיולים וכל מידע בעל ערך אחר בפורומים של רכיבת אופניים ו/או טיולים, ובכך ליצור מוניטין של בעל ידע. גם אתר אינטרנט מושקע, המפרט את יתרונות המדריך ויכולותיו, וכן פרסום ממומן (בפייסבוק, בגוגל אדוורדס או בכל דרך אחרת), דרושים לשם משיכת הלקוחות.

מדריך אופניים בחו"ל – זה משתלם!

יתכן שכבר עבדתם זמן מה כמדריכי אופניים בארץ ואתם מרגישים תחשה של מיצוי. המסלולים מוכרים ולא מחדשים ואתם רוצים לשנות אווירה. זה הזמן לחשוב על הצעד הבא שלכם – מדריכי אופניים בחו"ל. למעשה, אפילו אם אין לכם יותר מדי ניסיון כמדריכי אופניים בארץ אבל אתם מרגישים שיש לכם מה להציע בתחום זה, תוכלו לחשוב בגדול, על הדרכה בחו"ל.

כמו הרבה תפקידים אחרים, גם מדריכי אופניים בחו"ל יכולים להרוויח יותר, הרבה יותר. יש הרבה יותר לקוחות פוטנציאליים ויש הרבה יותר מקומות מעניינים שבהם ניתן לדווש. אפשר בקלות לשלב בין אהבת הרכיבה לבין פרנסה טובה, בין טיולים רכובים לבין עיסוק משתלם.

אם זהו הכיוון שלכם, אם אתם מוכנים לעבוד קשה בכדי למצוא לעצמכם בסיס רחב של לקוחות לקראת שגשוג כלכלי, כדאי לכם לדעת דבר מה נוסף. טיסה לחו"ל, למטרות עבודה וגם טיסה בחזרה לארץ בשעה שתחפצו בכך, יכולות להיות זולות יותר. ניתן להיכנס לאתר כמו https://www.alice.co.il ולמצוא את הטיסה הזולה ביותר, ליעד שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *