שר שלום ג'רבי ממליץ על ספורט כאורח חיים בריא בשלוב קריירה

בלתי אפשרי לשלב קריירה גדושה בעשייה, זמן איכות עם המשפחה ופעילות ספורטיבית מיטיבה? לא אם שואלים את שר שלום ג'רבי, מנכ"ל רשות השירות הלאומי אזרחי, שהוא גם אב ל-5 – וגם לא מוותר על אורח חיים בריא.

הלכידות המשפחתית כערך רב חשיבות

לכידות משפחתית הינה ערך רב חשיבות באופן כללי במגזר הדתי אליו משתייך שר שלום ג'רבי (סבו, הרב מאיר יהודה גץ ז"ל, מילא את תפקיד רב הכותל והמקומות הקדושים לאורך למעלה מ-25 שנים), ובפרט כך הדבר במשפחת ג'רבי. כך למשל כשאביו של שר שלום, הרב ציון ג'רבי, התבקש לייסד מערך חינוך דתי בכרמיאל של סוף שנות השישים, הוא נענה מייד לבקשה ולאתגר, וכל משפחתו התייצבה מאחוריו.

בהתאם, מקדיש שר שלום זמן רב ל-5 ילדיו ולאשתו נילי, כשאחד ה"סודות" למציאת הזמן לפעילויות משפחתיות שונות הוא השבת – יממה שלמה שבה הטלפונים החכמים מונחים בצד, הקריירה יוצאת אף היא מהתמונה, ופתאום מתפנה זמן רב לטובת הדברים החשובים באמת כמו המשפחה.

בנוסף משתדל שר שלום לחזור לביתו שבמצפה יריחו מדי יום בשעה שתאפשר לו לבלות מעט עם יקיריו, וכדאי לכל איש או אשת קריירה לפתח את היכולת להחליט שיום העבודה הסתיים ולא לחשוש מהעברת נושאים לא דחופים לטיפול ביום העבודה הבא.

ספורטזמן האיכות הטוב ביותר שיש

אחת הדרכים בהן מבלים שר שלום ג'רבי ומשפחתו את זמן האיכות המשותף היא פעילות ספורטיבית.

באופן כללי פעילות ספורטיבית מעניקה לנו זמן איכות איכותי באמת. בין אם היא מתבצעת בחצר הבית, בגינה סמוכה, בחיק הטבע או במקומות המיועדים לכך, הפעילות הגופנית המשפחתית מפעילה את השרירים ומשחררת בגוף אנדורפינים שכידוע תורמים לתחושות חיוביות, מאפשרת אינטראקציות שונות בין כל בני המשפחה ובעיקר מייצרת באופן מידי אווירה משוחררת וכיפית – בדיוק מה שצריך כדי לנטרל לחלוטין את כל המרכיבים החיצוניים של שגרת היומיום לטובת התמקדות במשפחה.

על אילו פעילויות ספורטיביות בחיק המשפחה ממליץ שר שלום ג'רבי?

שר שלום ג'רבי, יליד 1969, מתגורר במצפה יריחו וכאמור גדל בכרמיאל כשהייתה עיר קטנה בראשית התפתחותה. הוא למד בישיבת ההסדר קרית שמונה, ובצבא שירת בחטיבת גולני וכקצין שלישות – כך שההיכרות שלו עם ארץ ישראל הינה רחבה כמו גם מעמיקה, וכך גם הזיקה שלו לארץ על כל רבדיה.

בהתאם, אחת האהבות הגדולות של משפחת ג'רבי הינה טיולים בכל רחבי ישראל, כשבחלק מהמקרים הטיול הינו רגלי ובאחרים מועדפת האופציה הדו גלגלית, שמאפשרת בזכות הדיווש גמיעת מרחקים משמעותיים יותר והגעה אל פינות קסם רבות יותר.

אותם טיולי אופניים מהווים מבחינת ג'רבי שילוב מושלם בין ספורט, אורח חיים בריא (ואגב, בכל יציאה לטיול מקפידים בני משפחתו של שר שלום על תזונה בריאה ונכונה, כחלק בלתי נפרד מחיים נכונים), זמן איכות עם המשפחה וגם עשייה – שכן הקניית ערכים הולמים, ובפרט אהבת ארץ ישראל ועם ישראל, לילדים הינה עשייה חשובה מאוד בעיניו של שר שלום, לא פחות מתפקידו ברשות לשירות הלאומי אזרחי.

בנוסף לטיולי האופניים לאורכה ולרוחבה של ישראל, כשכל אחד מבני המשפחה מדווש בהתאם לגילו וליכולותיו, ממליץ שר שלום על משחקי כדור יצירתיים בגינה הסמוכה לבית, בתדירות של לפחות פעמיים בשבוע. משחקי כדור שכאלה – שבהם אין בהכרח חוקים מוגדרים, אלא בעיקר דגש על צורת משחק שתתאים לכל בני המשפחה בכל הגילאים – הם זמן איכות מוצלח מאוד גם כן, שבמסגרתו לומדים הילדים לשתף פעולה, לכבד האחד את השני, להבין טוב יותר את החוזקות והחולשות של כל אחד וכמובן להתגבש כמשפחה.

סגור לתגובות.